Ergebnisliste
Erzgebirgssprint in Thalheim am 13.10.2006
generated by olp
PlatzZeitNamegeb.Klub

D S 2600 m, 13 Posten, 90 hm

1.20:09Eckardt Cornelia69USV TU Dresden
2.23:17Wollmerstädt Katerina76TOLF Berlin
3.24:34Kubald Katrin69Kaulsdorfer OLV
4.36:17Schmetzke Annika81Bielefelder TG
5.59:31Scholtz Galina67TOLF Berlin


D-14 1700 m, 11 Posten, 65 hm

1.14:32Nieke Corinna93USV TU Dresden
2.16:44Lösch Susen93USV Jena
3.24:56Nieke Patrizia95USV TU Dresden


D-18 2300 m, 12 Posten, 65 hm

1.18:44Jänich Isabell88TOLF Berlin
2.19:05Winkler Marie89USV Jena
3.20:25Rossberg Sylva91USG Chemnitz
4.21:16Graumann Friederike91ESV Lok Berlin-Schöneweide
5.22:10Günther Claudia90USV Jena


D40- 2300 m, 12 Posten, 65 hm

1.22:50Zentgraf Anke64USV Jena
2.25:54Lösch Ute62USV Jena
3.32:55Graumann Heidi63ESV Lok Berlin-Schöneweide
4.48:27Dresen Kerstin62OLF Mainz
5.58:54Nieke Sabine66USV TU Dresden


D55- 2000 m, 14 Posten, 60 hm

1.27:58Conrad Erika44USV TU Dresden
2.34:38Lekauskas Bärbl43SSV Planeta Radebeul
3.42:23Burkhardt Brigitte39Post-Telekom-SV Dresden


H S 3200 m, 14 Posten, 95 hm

1.17:31Lösch Sören87USV Jena
2.18:02Härtelt Daniel81SSV Planeta Radebeul
3.18:47Kundisch Wieland85USV TU Dresden
4.18:48Körner Ralph80LV Deggendorf
5.20:54Fritzsche Christian85Post-Telekom-SV Dresden
6.21:07Gossel Heiko65USV TU Dresden
7.21:47Thierolf Michael62TV Alsbach
8.22:02Zschäckel Raik67IHW Alex 78 Berlin
9.25:18Schmetzke Sebastian78DJK Adler 07 Bottrop
10.29:57Olunczek Andrej84USV TU Dresden
11.45:02Höhne Uwe67LVB Leipzig
12.51:25Keller Carsten0USG Chemnitz
o.W.Martin Falk70USC Leipzig
o.W.Rösler Marko0USG Chemnitz


H-14 1700 m, 11 Posten, 65 hm

1.11:58Prunsche Christoph92TuS Lübbecke
2.14:34Zelenin Anatolij93USG Chemnitz
3.14:42Gorecki Martin92USV Jena
4.16:44Penning Alvar94TuS Lübbecke
5.17:50Graumann Leo96ESV Lok Berlin-Schöneweide
6.18:20Günther Philipp92USV Jena
7.18:34Kühne Lukas92LV Deggendorf
8.27:03Klauer Marten95OLF Mainz
9.42:59Scholtz Paul97TOLF Berlin
10.49:47Jänich Antonio92TOLF Berlin


H-18 2600 m, 13 Posten, 90 hm

1.15:33Friedrichs Bjarne90MTV Seesen
2.19:35Dienemann Christian88USV Jena
3.20:00Lauterbach Marcus89USV Jena
4.20:55Duesmann Christian91TuS Lübbecke
5.20:58Gorecki Johannes90USV Jena
6.21:40Zentgraf Georg89USV Jena
7.23:04Richter Justus91USG Chemnitz
8.23:23Goericke Marvin91TOLF Berlin
9.23:36Boeck Sascha89Kaulsdorfer OLV
10.25:39Klauer David88OLF Mainz
11.33:14Klauer Thomas90OLF Mainz
12.37:02Woller Björn90TOLF Berlin


H40- 2600 m, 13 Posten, 90 hm

1.18:55Nieke Hagen63USV TU Dresden
2.19:03Vitzthum Peter64USV Jena
3.19:50Gorecki Mario63USV Jena
4.19:55Kundisch Diethard54USV TU Dresden
5.20:14Lösch Steffen62USV Jena
6.20:51Frenzel Frank-Peter61TOLF Berlin
7.22:13Heim Peter65OL-Team Filder
8.23:21Graumann Bernd61ESV Lok Berlin-Schöneweide
9.23:56Demmig Sven66Kaulsdorfer OLV
10.24:37Mieth Matias62USV Jena
11.25:33Wohlrabe Lutz62ESV Lok Berlin-Schöneweide
12.26:59Treibmann Peter59USC Leipzig
13.27:27Rüster Thomas62USV Jena
14.29:18Dresen Andreas51OLF Mainz
15.43:52Pfilz Rolf55OL-Team Filder


H55- 2300 m, 12 Posten, 65 hm

1.18:58Körner Walter50LV Deggendorf
2.19:17Conrad Helmut40USV TU Dresden
3.19:20Wollenberg Bernd48TOLF Berlin
4.24:21Höfer Eberhard39ASG Teutoburger Wald
5.29:32Heinz, Gregor40TV Udenheim
6.31:10Vischer Friedrich42OL-Team Filder
7.35:09Leich Rolf42OL-Team Filder
8.61:26Nägler Klaus34USV Jena